Käsitöökojad üle maa - Tartu Kõrgemas Kunstikoolis 26.oktoobril
3. okt. 2013
Käsitöökojad üle maa
„Käsitöökojad üle maa“ on käsitöövaldkonna uus algatus, kus kogu Eesti on terve päeva käsitöölainel. Selle aasta oktoobris saame kokku kolmandat korda ja loodame, et sellest saab järjepidev käsitööd, traditsioone ja meistreid propageeriv sündmus. Soovime, et sellest üritusest kujuneks meeldiv traditsioon, mida ootaksid nii korraldajad, osalised kui ka juhendajad ning ettevõtmine leiaks järjest enam kajastust nii kohalikus kui üleriigilises meedias.
Sel aastal on meie koostööpartneriteks Rahvakultuuri keskus, Eesti Rahvamajade Ühendus. Kaasalöömist ootame ka muuseumitelt ja koolidelt.
Toimub - 26.oktoobril 2013.a.
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koduleheküljelt

Tartumaal toimub käsitöökoda samuti kolmandat korda. Seekordse ettevõtmise eest vastutab Tartumaa Käsitöö Keskselts, mis on Tartu Maanaiste Liidu üks koostisosa. Kui eelmised käsitöökojad toimusid Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas, siis seekord tekkis idee viia põnev käsitööettevõtmine uudsesse ja tavakülastajale ehk avastuslikku paika – Tartu Kõrgemasse Kunstikooli. Leidsime ettevalmistustööde käigus selle haridusasutuse näol endile suurepärase ja vastutuleliku koostööpartneri – tekstiiliosakonna õppejõud koostasid ühiselt käsitöörahvale ohtrasti avastamisrõõmu pakkuva päevakava. Soovitame sellest päevast osa võtta ka koolinoortel, kellel erialavalik päevakorral – kunstikooli tekstiiliosakonna õppejõud on sel päeval kõik väljas oma kooli erialasid tutvustamas, osakonn juhataja professor Aet Ollisaar annab detailsema ülevaate kogu osakonna tegevusest. Ka pisematele näputööhuvilistele on juhendatavad tegevused välja mõeldud, et emmed saaksid muretult tõsisemaid käsitöiseid tegemisi nautida.
Lisame ka päeva ajakava. Kui osalejaid registreerub rohkem, saame kavandada täiendavaid õpitubasid.
10.00-10.30 tervituskohv, registreerimine;
10.30 loeng-vestlusring „Mis asi muuseum on?“ – Virve Tuubel, Eesti Rahva Muuseum. Osalejatel palutakse kaasa võtta üks perepärandiga seotud ese!
11.00 – 12.30 õpitoad
gobelääni kudumine (Aet Ollisaar);
villase rõivakanga kudumine arvutitelgedel (Veinika Västrik);
12.30 – 13.00 ekskursioon tekstiiliosakonnas, kaasaegsete tekstiilitöövahendite tutvustamine – Juta Reimus;
13.00 – 14.30 õpitoad
seentega lõnga värvimine – Liina Kool;
ehete valmistamine taaskasutusmaterjalidest – Kristina Paju;
ketramine voki ja kedervarrega – Liina Lehis;
14.30 – 15.00 loeng „20 aastat TKK tekstiiliosakonna loomisest“ – Aet Ollisaar;
15.00 – 16.00 Tartumaa käsitöö ümarlaud – kuraator Tiina Konsen Tartu Käsitööklubist.
Õpitubade ajal kell 11.00 – 14.30 lastele meisterdamisring, juhendab 4. kursuse tudeng Reela Nigul.
Vaadata saab Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite käsitööde näitust.
Müügil erinevat villa, lõnga jm.
Päevast osavõtjatel tuleb kohapeal tasuda ka väike osalustasu.
Et ettevõtmine ladusalt sujuks ja korraldajatel oleks lihtsam seda planeerida, palume huvilistel kindlasti oma osalemisest 21.oktoobriks teada anda telefonil 5562 8457 (Maire Henno), maireh@yle.edu.ee või tel 5341 2408 (Urve Kaasik), urvekaasik@hot.ee.